Warszawa okazała się miejscem wartym odkrycia!
Uczniowie klas: 7A oraz 8A poznali najciekawsze miejsca stolicy Polski podczas dwudniowej wycieczki. Pierwszego dnia zawitali na Lotnisko Chopina, gdzie mieli możliwość podziwiać startujące i lądujące samoloty z różnych krajów. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Plac Zamkowy z Kolumną, Zygmunta, katedra, Rynek Starego Miasta, mury obronne, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Iluzji. Jest to interaktywna wystawa przedstawia tematy z zakresu matematyki, fizyki, geometrii oraz psychologii w praktyczny i zabawny sposób, co sprawia, że tematy te wywołują ekscytacje nawet wśród uczniów, którzy na co dzień nie interesują się przedmiotami ścisłymi. Eksponaty pobudzają kreatywność oraz angażują w prezentowane iluzje optyczne. Uczestnicy wycieczki sami stali się częścią zjawisk. Wspaniałą pamiątką z tego miejsca były zdjęcia, które przedstawiały rzeczywistość w zupełnie innym świetle.
Podczas spaceru z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich uczniowie poznali ciekawostki związane z życiem królów Polski. Obejrzeli imponujący Pałac Na Wyspie, Starą Oranżerię oraz Pałac Myślewicki.
Kolejnego dnia zwiedzali Muzeum Warszawy, które zbiera i udostępnia przedmioty codziennego użytku. Wystawa główna rozpoczyna się od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiadać o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy. Uczniom szczególnie podobała się zabytkowa makieta miasta, ukazująca rozwój miasta na przestrzeni wieków.
Nie mogło również zabraknąć wjazdu na flagową budowlę stolicy - Pałac Kultury i Nauki – gdzie podziwialiśmy wspaniały widok na panoramę Warszawy. Ważnym punktem drugiego dnia zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik – gdzie rozliczne doświadczenia wydają się nie mieć końca, a wykorzystanie wszystkich eksponatów jest wręcz niemożliwe podczas jednej wizyty.
Każdy uczeń znalazł coś dla siebie, a rozmowy o Centrum Nauki Kopernik trwały podczas drogi powrotnej do Buska.