Grupa Teatralna "Pegaz"

Grupa powstała w październiku 2009 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju. Założycielami i pierwszymi opiekunami grupy byli: mgr Maria Nogaś, mgr Marzena Noga, ks. mgr Stanisław Strycharczyk.

  Od maja 2011 roku w pracach grupy uczestniczy młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju z opiekunką, mgr inż. Wiolettą Czupryna-Kopeć.

  Od początku działania Grupa Teatralna "Pegaz" współpracuje z Parafią p.w. Św. Br. Alberta w Busku-Zdroju, z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci. W styczniu 2012 roku podpisano umowę o współpracę z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich i grupa została włączona do Rodziny Szwadronowej.

  Spektakle Grupy Teatralnej "Pegaz" dotyczą głównie tematyki patriotyczno-religijnej.

 

PREZENTACJA GRUPY

ŚWIĘTOKRZYSKI UŁAŃSKI MIKOŁAJ W WILNIE

 W dniu 11 listopada br. po raz ósmy uczniowie naszej szkoły, członkowie Grupy Teatralno-Rekonstrukcyjnej "Pegaz" kwestowali na rzecz polskich szkół w Nowej Wilejce i zebrali łącznie 2012,61 zł.

 W dniach 12-15 grudnia 2019 roku dary zakupione za pieniądze pozyskane podczas kwesty w...

"SZKOŁA PAMIĘTA"

 Znalezione obrazy dla zapytania szkoła pamięta "Szkoła pamięta" to hasło akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem akcji było upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń historycznych w społeczności lokalnej. Kulminację akcji zaplanowano na 25 października – czyli ostatni piątek...

TO JUŻ 10 LAT ...

 Jesienią 2019 roku mija 10.lat od utworzenia Grupy Teatralnej, od 2018r. po zmianie nazwy, Grupy Teatralno-Rekonstrukcyjnej "Pegaz".

 Pierwszy spektakl pt. "Do świętości dojrzewa się całe życie" powstał z okazji 20. rocznicy kanonizacji Adama Chmielowskiego-Brata Alberta. 

 Od...

Spektakl "A więc wojna..."

  15 września 2019 r. w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku - Zdroju i 26 września 2019 r. w 21 Wojskowy Szpitalu Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnym w Busku- Zdroju odbył się spektakl historyczny w wykonaniu zuchów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siesławicach oraz Grupy...

Grupa Teatralno-Rekonstrukcyjna "Pegaz"

Członkowie Grupy Teatralno-Rekonstrukcyjnej "Pegaz" 12 kwietnia 2019 r. brali udział w I Buskiej Drodze Krzyżowej.

V Marsz Katyński

  11 kwietnia 2019 r. odbył się V Marsz Katyński. Głównym organizatorem była Grupa Teatralno-Rekonstrukcyjna "Pegaz" i Delegatura IPN w Kielcach przy współpracy z ZSP nr 1 w Busku-Zdroju, Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii i BSCK.

Informacje na stronie Radia Kielce

DLA NIEPODLEGŁEJ

Grupa Teatralno-Rekonstrukcyjna "Pegaz" z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku-Zdroju aktywnie uczestniczyła w obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  28 października br. w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, Grupa wystawiła program artystyczny "Bóg naszych...

NA GÓRĘ