APEL DO RODZICÓW

Szanowni Rodzice uczniów naszej szkoły.

W związku z akcją strajkową, wynikami referendum oraz informacją Zarządu Oddziału ZNP w Busku-Zdroju prawdopodobnie od poniedziałku 8.04.2019 r. większość pracowników naszej szkoły przystąpi do strajku. Może nastąpić odwołanie zajęć, szczególnie 8 i 9 kwietnia 2019 r. co oznacza to, że problem może pojawić się nie tylko w kwestii nauczania, ale także w opiece nad dziećmi. Stąd, w poczuciu odpowiedzialności i w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych zwracam się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki. Może dojść do sytuacji, w której opieka nad wszystkimi uczniami będzie niemożliwa, jeśli liczba uczniów przekroczy dopuszczalne maksimum, a liczba strajkujących będzie znana dopiero w dniu strajku.

Bardzo proszę o zrozumienie w tej trudnej sytuacji, a masowy charakter odbiera możliwość skutecznego zorganizowania zastępstw nauczycieli biorących udział w tej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Proszę o śledzenie wiadomości na stronie internetowej szkoły www.psp1busko.szkolnastrona.pl

Jednocześnie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dodatkowymi dniami wolnymi dla uczniów od zajęć dydaktycznych ustalonymi w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim w roku szkolnym 2018/2019 są:

10.04.2019 r. (środa), 11.04.2019 r. (czwartek), 12.04.2019 r. (piątek) – egzamin gimnazjalny – wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej oraz 15.04.2019 r. (poniedziałek), 16.04.2019 r. (wtorek), 17.04.2019 r. (środa) – egzamin ósmoklasisty, który w naszej szkole będą pisać uczniowie klas ósmych. Wolne od zajęć dydaktycznych mają uczniowie klas 1-7 i 3 klas gimnazjum. Nauczyciele pracują w Komisjach.
W w/w dniach pracuje świetlica zapewniająca opiekę dzieciom, których rodzice złożą deklarację o takiej potrzebie.