Walentynki w świetlicy szkolnej

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej już na kilka dni przed walentynkami przygotowywały się do tego dnia. Wspólnie z Paniami dekorowały salę sercami z bibuły i kolorowankami tematycznymi. Uczniowie wykonywali również przepiękne walentynki dla swoich kolegów i koleżanek. 14 lutego wychowawcy świetlicy przygotowali dla dzieci wiele ciekawych zabaw. Na samym początku przybliżono sylwetkę świętego Walentego, kim był, czym się zajmował i  dlaczego to właśnie on został patronem święta zakochanych. Następnie dzieci wzięły udział w różnych zabawach. Dopasowywały m. in. serduszka z działaniami do odpowiednich wyników, w ten sposób powstały pary do jednej z ulubionych przez dzieci konkurencji- taniec na gazecie.  Pozytywnym akcentem było również napisanie osobie siedzącej obok czegoś miłego na papierowym serduszku. Swobodne tańce w rytmie ulubionych piosenek sprawiały dzieciom ogromną radość, świadczyły o tym uśmiechy na ich twarzach.