Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Czy jest ktoś, kto nie zna Kubusia Puchatka? Chyba każdy kocha tego nieporadnego łakomczuszka. Żółty misio w przykrótkiej bluzeczce, który wiecznie ma ochotę na małe co nieco, jest ulubieńcem dzieci już od wielu lat.

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa, tego dnia na świat przyszedł Alan Aleksander Milne - twórca przygód ulubieńca najmłodszych. Losy amatora miodu przetłumaczone zostały na wiele języków. W naszej stolicy imieniem tego misia nazwano nawet jedną z ulic w centrum miasta. Przygody Kubusia Puchatka doczekały się również wielu ekranizacji na małym i wielkim ekranie. Mało kto wie, że początkowo miał on zupełnie inne imię – Pan Edward, dopiero po wizycie w zoo zostało ono zmienione na Winnie Pooh.

W środę 16 stycznia 2020 r. kolejny już raz gościliśmy w naszej świetlicy panią Ewę Tarapatę, pracownika buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Jak zawsze przygotowała dla dzieci ciekawe zabawy. Nasi uczniowie mieli okazję wcielić się w role bohaterów ze Stumilowego Lasu, napełniali również słoiczki miodem oraz odpowiadali na pytania dotyczące tego sympatycznego misia i jego przyjaciół. Bez problemu potrafiły rozpoznać postaci po ich krótkim opisie.