ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada był Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się  „Misiowe spotkanie”.

Zostali  zaproszeni  uczniowie z  wychowawcami z klasy:

- I „A” z p. Alicją Bezak

- I „B” z p. Barbarą Mrugałą

- II „A” z p. Ewą Skrzeszewską

- II „B” z p. Beatą Olszewską

- III „A” z p. Anettą Okraj

- III „B”  z p. Aleksandrą Anyż

Nie mogło zabraknąć bohaterów tego dnia, czyli pluszowych misiów – małych,  dużych, brązowych, różowych, zielonych i w ogóle kolorowych. Każde dziecko przyniosło swoją własną zabawkę, którą tuliło do serduszka.

Spotkanie składało się z kilku elementów. Rozpoczęła je prezentacja genezy światowego Dnia Pluszowego Misia.  Historię  tego święta przybliżyła młodszym koleżankom i kolegom Weronika Bańka- uczennica klasy VIII „B”.

Następnie pani Grażyna Kopacz-Sowa  przeczytała cudowną baśń „O misiu, który chciał mieć prawdziwe serduszko”. Dzieci słuchały tego utworu z ogromnym zainteresowaniem, a na ich twarzach pojawiło się wzruszenie. Doskonale zrozumiały przekaz płynący z baśni, że warto być dobrym i pomagać innym. Tak właśnie postępował mały pluszowy miś, którego warto naśladować.

Istotnym  elementem spotkania była wyjątkowa wystawa  książek,  których bohaterowie to misie bajkowe, ale też  i prawdziwe niedźwiedzie. Znalazły się tam m.in. słynne utwory o Kubusiu Puchatku.  Książki te przynosiły dzieci już od początku listopada wzbogacając tym samym tę  „misiową kolekcję”. Na wystawie były też prezentowane piękne i jednocześnie  pomysłowe zakładki wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Dzieci odwiedziła Pani Dyrektor Katarzyna Siemińska-Woźniak.

Na pożegnanie uczniowie zaśpiewali  piosenkę „Jadą, jadą misie...”

Choć na dworze już zimno, to w bibliotece  dominowała ciepła i bardzo miła  atmosfera.

To czytelnicze spotkanie zorganizowały panie: Grażyna Kopacz-Sowa, Małgorzata Pałka, Małgorzata Walczak.

Do zobaczenia za rok!  (razem z pluszowymi misiami).