Wielkie Granie - Pomaganie

PSP nr1 w Busku Zdroju to placówka oświatowa, w której od wielu lat działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koordynujący działania ,,orkiestrowego grania'' na terenie powiatu oraz gminy Busko - Zdrój.  ,,Jedynka'' skupia wolontariuszy kwestujących na ternie miasta, którzy kierując się szczytnymi ideałami WOŚP, corocznie, bez względu na warunki atmosferyczne, zbierają datki, aby wesprzeć wielkie dzieło Jerzego Owsiaka. Wynika to z poczucia misji i prawdziwej filantropii, gdyż ucząc dzieci ofiarności, kształtujemy piękne, altruistyczne postawy.

Nauczyciele oraz pracownicy administracji, chętnie podejmują   się skrupulatnego liczenia zebranych funduszy oraz podejmują się innych obowiązków, mających na celu  wspólne osiągnięcie sukcesu.

Sztab WOŚP: Grażyna Kopacz- Sowa, Jadwiga Lewicka, Anna Masłowska, współpracując z BSCK, UMiG, Policją, szkołami ponadpodstawowymi, stowarzyszeniami i wieloma innymi instytucjami, czuwają nad sprawnym przebiegiem kwesty ulicznej,  organizacją koncertu w BSCK, aukcją jak i wcześniejszym pozyskaniem gadżetów, voucherów, dzieł sztuki , przeznaczonych na licytację.

Nauczyciele: Alicja Bezak, Beata Lewandowska, Beata Olszewska, Małgorzata Gabryś, Łukasz Karpiński  oraz Barbara Janik to osoby zaangażowane w liczenie dużej ilości pieniędzy zebranych przez wolontariuszy z kl. VIII "A'', VIII, "B", VII "A", VII "B", III "A" jak i z innych miejscowości. Ze sztabem z Buska -Zdroju nawiązały współpracę: Gnojno, Kołaczkowice, Nowy Korczyn, Skotniki, Solec- Zdrój,  Stopnica, Wiślica, Zborów.

Tylko takie wspólne działanie, ludzi jednoczących się w imię powszechnego dobra, zapewnia spektakularny sukces, razem możemy o wiele więcej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania nauczycielom, wolontariuszom i rodzicom biorącym udział w WOŚP w myśl maksymy: "Każdy ma coś, co może dać innym".

Pomaganie zmienia świat na lepsze!